Tutvustan oma väikeseid kausikesi.

kommikauss2

Esimesed kaks liblikakaussi tegin nii, et kõigepealt valmistasin savist lehe ja panin kausivormi põhja, seejärel tegin liblika ja asetasin selle lehe peale – leht ja liblikas moodustavad kausikese. Kuna glasuurimine ei tule mul hästi välja, siis täiendasin tööd külmvärvidega (koduahjus kinnitatavate värvidega).

kommikauss5 kommikauss3

Otsustasin teha ühe liblikakausi jaoks vormi. Voolisin vahaplastiliinist (Weible Knet Modelling Clay) liblika ja lehe ning asetasin selle tavalisse sobivas suuruses kausikesse ning valasin sellesse kipsi. Saadud vormi kasutasin savikausikese tegemiseks.

kommikauss4

Tahtsin teha ka midagi veidi põnevamat – joonistasin draakonikujulise shablooni – soovisin, et draakoni-kausike oleks ühes tükis. Shablooni järgi lõikasin savi välja ja surusin selle madalasse kausivormi. Üks draakon-kausike on veidi sügavam. Kuna ühes tükis draakoni silmad “ei ole päris see”, siis sai teisele draakonile silmamunad lisatud (ehk siis päris ühes tükis ta ikkagi ei saanud). Fotol pole hästi detaile näha, aga ühe draakoni pinnale tegin joogikõrre abil soomusmustri, see on glasuuri alt aimatav, kuid mitte liialt silmatorkav.

kommikauss6