Savi puges mu hinge! Minu selle aasta loovamad hetked on seotud saviga. Siinkohal tutvustan paari lapsemeelset teost, mis minu suveigatsuses välja sai voolitud.

Maiustuse vaagen (diam ~25cm). Idee oli, et kui võtad vaagnalt koogikese või küpsise, siis leiad selle alt mingi “üllatuse”.

savikevad008

Vaagnal on kirsiõied, sipelgad, sajajalgne, ussike, ämblik, lepatriinud, liblikad, mesilased, kiil ja kolm erinevat põrnikat (mingid putukad). Sõnajala lehed on tehtud päris lehe sissepressimisega, kõik ülejäänud on näputöö. Roheline ja puutüve-pruun on glasuuritud, putukad värvitud nn külmvärvidega (koduahjus kinnitu).

savikevad007 savikevad006 savikevad005

Tuleb tunnistada, et ega neid koogikesi sinna väga ei raatsigi panna, sest putukad tahavad end näidata.

savikevad004

Juuni 30, 2015

Lisan siia veel ühe ahjusooja vaagna, mis sellesse “hooaega” jäi – võililled (diam ~32cm)

vaagenvoi2

Võilillelehtede jaoks tegin enne vormi. Lehed voolisin vahaplastiliinist, surusin need plastanuma põhja ja valasin kipsi peale. Tänu vormile sai võilillelehti kiiremini tehtud. Õied on tehtud niimoodi, nagu lastele õpetatakse, kuidas paberist õisi teha – kolm erineva suurusega ringi, lõigata vahed, kleepida ringid üksteise peale, ajada kroonlehed veidi segi. Lepatriinud tegin ka vahaplastiliinist ja need on osa vormist.

vaagen2b vaagen2a

2020 e 5aastat hiljem.

Lisandus võitoos.