Eestis vast ei tähistatagi väga Valentinipäeva. Kui, siis pigem sõbrapäevana – nii puudutab see justnagu rohkem inimesi. Olgu siis sõbrad või armsamad, aegajalt on ikka tore pisut rohkem armastust näidata. Otsustasin oma koju veidi valentinipäeva sümbolit – südameid meisterdada.

val 002

Alustan kõige lihtsamast. Lõikasin roosast ja punasest paberist välja südamed. Voltisin südamed keskelt kokku ning liimisin kuus südant ühe poolega kordamööda roosa ja punane üksteise külge.

val 003

val 004

Esimese kahe südame vahele panin ka niidi, millega pärast paberkaunistus rippuma panna. Kinniliimitud südame erinevad küljed sättisin ilusti laiali.

val 005

Teised kaunistused tegin lapsele väikseks jäänud uneriietuse kangast. Kasutada tuleks mittehargnevat riiet. Soovisin teha südamed veidi paksemad ja tugevamad, et nad rippudes lössi ei vajuks. Esiteks lõikasin paberist südamed. Siis lõikasin sellest veidi väiksemad südamed paksemast (vana dressikas) kangast ning siis paberist suuremad südamed punasest riidest.

val 006

Liimisin täiesti tavalise pulgaliimiga pabersüdame mõlemale poole pehmest kangast sinised tükid ning siis liimisin selle punasele südamele ning selle kõik omakorda liimisin väljalõikamata kangatükile – liimituna on kergem õmmelda.

val 007

Alles siis lõikasin südame kanga küljest lahti. Kui õmmelda südamete servad masinaga, siis võiks lahtilõikamise teha pärast õmblustööd. Mina kinnitasin servad käsitsi.

val 008

Et oma südametele veidi õrnust lisada, heegeldasin niidiga imeväikese heegelnõela abil pitsilised servad – igal südamel erinev.

val 009

Üleni heegeldatud on kolmandad ehted. Heegelmustreid leidub internetist. Tegin all oleva mustri järgi, servades olin loomingulisem. Kasutasin tavalist niiti, topelt (tumeroosa ja punane) ning väikest heegelnõela, nii tulid väikesed ~4x5cm südamed. Kui kasutada heegelniiti, saad ka suuremad ehted. Heegeldused tuleb muidugi tärgeldada.

val 010

Mul on kombeks aegajalt vaadata sisse pudipadi poodidesse või kaubanduskeskuste selleteemalistesse osakondadesse. Umbes nii nagu kudujad ei suuda mööduda lõngariiulist kui see kuskil silma hakkab. Allahindluste ajal õnnestub igasugu vidinaid saada – kui aga on kuskil neid hoida kuniks nad kasutust leiavad. Sel korral võtsin kasutusse juba mitu aastat oma aega oodanud väikesed säravad plast-südamed, mis kunagi 1.30EUR eest ostnud olen. Samuti oli mul niimoodi kogemata leitud punast peenikest käsitöötraati. Väikseid klaas- ning plastpärlikesi on mul terve kastitäis.

val 012

Keerasin 30-35cm pikkusest traadijupist ning 5-6 südamest kokku ripatsid. Alguses keerasin traadi ümber väikese klaaspärli ankruks, ning seejärel lisasin südame. Mõned sentimeetrid kõrgemal keerasin jälle traadi ümber väikese pärlikese ja nii kuni traadi otsas oli 5-6 südamekest. Ka kõige lõppu panin väikese pärlikese.

val 013

Jõuludeks tõin pargist suuri oksi. Siis oli nende küljes lisaks valgustusele ka piparkoogid. Jõulukaunistused sai küll ära võetud, kuid oksad koos lampidega jätsin veel toanurka. Selle põõsa külge ma nüüd oma valentiniteemalised vidinad riputasingi. Mõneks ajaks sai punast ja südamlikku söögilaua kõrvale.

val 014

Muide – punased südamed sobivad ka jõulupuule.

val 015

Sõbralikku valentinipäeva!