Jõulud lähenevad. Lapsed soovisid sel aastal enda tuppa ka kuuske. Tegime siis selle koos. Jah, just, tegime – ei toonud metsast. Näitan teile ka – see on päris äge, ehk saate miskit sarnast teha.

Suure lõuendi peale joonistasin kuuse ja värvisin tausta lastetoa seinavärvi jäägiga siniseks. Soovitan taust värvida seda värvi, mis seinale “kuusk” läheb. Seejärel värvisid lapsed kuuse roheliseks. Kui värv oli kuivanud, keerasin lõuendi teistpidi ja tegin kuuse kohale väikesed augud, kust lükkasin läbi jõululambid – juhe jääb lõuendi taha, lambikesed ette. Kasuta kindlasti selliseid lampe, mis kuumaks ei lähe! (kui augud liiga suured teha, siis ei jää lambid hoidma).

kuusepilt-002

Seejärel võtsime sobivad jõuluehted ning hakkasin nuputama, kuidas need kuusele riputada. Kõigepealt katsetasin konksuga nööpnõela – väänasin näpitsate abiga nõela kõveraks, asetasin ehte konksu külge ja panin lõuendi külge rippuma. Katsetasin ka väikest imelikku haaknõela. Need majakesed ja lumememmed tegin voolimissavist aasta tagasi, vaata mu eelmise jõulu blogi: Jõuludekoratsioonid

kuusepilt-003

Proovisin ka teist nööpnõela. Nupuke jääb lõuendi taha ankruks ja konks tekib ette, selle keerasin näpitsaga kõveraks.

kuusepilt-004

Kõige paremaks “konksuks” osutus aga kirjaklamber. Painutasin lühema otsa eemale, tegin suurema nõelaga lõuendile augu ja siis lükkasin kirjaklambri sealt läbi, nii et suurem pool klambrit jäi taha ankruks ja väiksem pool ette konksuks. See oli kõige lihtsam kinnitus.

kuusepilt-005

Lapsed riputasid konksude külge väikesed ehtepallid. Kõik ehted ei peagi olema kuuse peal. Näiteks on meil “taevas” ingel ja puu all päkapikk. Tänu sellele, et lõuendi taust sai toaseinavärviga sama värvi, tuleb esile vaid kuusk ise.

kuusepilt-006

Selline meie kuuseke saigi. Tehke järgi ja saatke pilte! Mõnusat meisterdamist!

kuusepilt-007