Armastan külastada vanakraamipoodi. Ühel sellisel “jahikäigul” nägin kaunikujulist puhvetkappi ja ostsin kapikese teadmisega, et sellest saab minu järgmine värvimisobjekt. Paks läikiv lakk, mis kattis mööblit, oli laiguti kulunud, praguline ja hästi kole. Aga kapi kuju oli kenasti laineline.

kummutlaine-002

kummutlaine-003

Esimese lihviga sain maha kapilt läikiva laki – kõik kohad olid sätendavat tolmu täis! Uste ja sahtlite peal oli lakk eriliselt praguline. Kapi nurkades ja servas kuldse läikega metallribad kiskusin välja, sest need olid mitmes kohas kõverad.

kummutlaine-004

Kui olin lakikihi maha saanud ja nägin paljastuvat roosa tooniga vineeri (minu arust on tegu Aafrika sapeli vineeriga (sapele wood)), mõtlesin et värvimise asemel hoopis lakin pinnad. Sahtlite ja uste vineer oli kahjuks mitmes kohas katki. Proovisin vineeriparandust, kuid ei jäänud tulemusega rahule ning pidin ikkagi pinnad värvima.

kummutlaine-005

Pealmise pinna servad olid samuti katki ja lakkimise asemel pidin ka selle osa värvima.

kummutlaine-006

Värviga läks nii, et valitud helehall toon jäi kuidagi väga külm ning ei sobinud üldse pealmise puidupinnaga. Seetõttu lihvisin värvi maha ja värvisin veidi soojemat tooni halliga uuesti üle. Pealmine pind sai peitsitud halli peitsiga veidi rahulikumaks (oli liiga roosa) ning siis katsin selle kolme kihi värvitu mati lakiga. Ma ei jäänud tulemusega rahule ning katsin pealse veel kahe kihi toonitud (rustic oak) poolmati lakiga. Käepidemed puhastasin – need on veel mõnda aega läikivad, kuid peaks varsti veidi tumenema.

kummutlaine-007

Ja siis jäin oma tööga rahule! Mõnes servas on märgata puiduparandustöö tulemust, kuid seda märkab vaid lähemal põhjalikul uurimisel. Üldmulje on elegantne, kerge ja ilus.

kummutlaine-008

Lisan veel pilte erinevate osade tööetappidest.

kummutlaine-009

kummutlaine-010

kummutlaine-011

kummutlaine-012

Niisugune oli see kapike enne:

kummutlaine-013

Vahepealne chabby-chicilik ilme:

kummutlaine-014

Valmis puhvetkapp:

kummutlaine-015

Mõõdud: 43x130cm, kõrgus 63cm