Ideed lihtsalt tekivad – kuidas, jääb mõnikord eneselegi arusaamatuks. Enamasti on uue eseme loomine tulenenud mingi probleemi lahendamisest. Näiteks täna ma näitan pilte (ja kirjutan lühidalt), kuidas tulin mõttele teha lillelambid.

Meie praeguse üürikodu elutoa ja söögitoa vahel oli kunagi sein. Nüüd on seal suur avaus. Selle mõlemal pool servas on mul lillepotid. Aga sügis-talvisel perioodil on neil kahel lillel liiga pime olla – nad asuvad täpselt maja keskel ja kuigi mõlemal pool on akende juures veel valgust päris pikalt, on ruumi keskel õhtupoole päris pime. Lilled hakkasid juba seinast eemale kalduma, valguse poole.

Otsustasin neile lisavalgustuse panna. Mõtlesin ja joonistasin kolm ideed – et ehitan mingi neist vastavalt materjalidele, mis mu kätte satuvad.

Selle pildi paremal pool on pudi-padi-poe saak: kipsist voldiksein (pannakse aknalauale lillede kaitseks tugeva päikese eest) ja kaks peegliga metallist kandikut. Lampideks Ikeast kunagi ostetud (ja selles kodus mitte kasutust leidnud) Led-valgustusribad.

Võtsin kandikult peegli ja monteerisin lahti kipspitsseina. Värvisin spreivärvidega kandiku seest ja kipspitsi tagant läikivaks hõbedaseks ning pealtpoolt seinatooni halliks. Seejärel kinnitasin kandikuraamile puidust toe (ka seinatooni värvitud) – mille kinnitasin alt vineerist plaadile. Asetasin peegli tagasi metallraami ning kinnitasin kahepoolse teibiga Led-valgusribad raami siseküljele.

Juhe läheb raami all olevast väiksest august puitjala tagant mööda jalga alla põrandani. Seejärel kinnitasin kipspitsi peenikeste traadijuppidega metallkandiku külge. Kuumaliimiga võiks ka selle kinnituse teha, kuid siis on raskem lampi hiljem lahti monteerida. Seinavärvi muutmise järel saab pitsraami ära võtta ja värvida uue seinavärviga üle. Minu mõte oli, et lamp silma ei torkaks kui tuli kustu on.

Ja nüüd on mu lilled juba mitme kuu õhtutel selliste lampide valguse paistel mõnulenud!

Taimed on isegi oma lehed tagasi seina poole keeranud.