Lugu sellest, kuidas ma üht lihtsat lambivarju muutsin. Toorikuks Ikea lambivari (diam 60cm, kõrgus 35cm).

lampNatura 002

Plaanisin lõigata lambile mingi taime kujulised augud. Igatsesin sõnajalga aga see oleks läinud liiga keeruliseks. Aias ringi vaadates jäi mulle silma luuderohi, mis aiamüüril ronis – sellest murdsin paar taimeotsa ning joonistasin neist shabloonid (see muide ajas mu käed sügelema, kuna taim on mürgine – pidin põhjalikult pärast end pesema ja kreemitama). Shablooni abil joonistasin lambivarjule mustri ning lõikasin noaga avaused.

lampNatura 003

Sellise töö tegemiseks soovitan kindlasti teha shablooni või mingi muu kava, sest siis näed, mis muudatusi tuleb teha. Näiteks oleksin ma suure hooga hakanud varreosa lehtedega ühes jupis sisse lõikama, kuid tuli teha hoopis rohkem vaheühendusi kui ma plaanisin – et lamp ikka ühes tükis püsiks ja vormi ei kaotaks. Mõned leheaugud jäid pisut suured – mida suurem on auk, seda rohkem mõjutab see lambi kuju ja tugevust.

lampNatura 004

Lihtsama lambi jaoks oligi töö tehtud. Aga väga minulikult mõtlesin ma asja veidi edasi viia – väikse kiiksu lisada. Niisiis tegin ma traadist rõnga ja kinnitasin sellele tamiiliga klaashelmed (~1 cm) ning varjust väljalõigatud lehed.

lampNatura 005

See töö kestis mitu-mitu päeva – tõeline tikkimine ja õmblemine, mille tulemuseks elektripirni varjav ja valgust laialipeegelduv kate. Rõnga traadid kumavad lehtedest ka läbi, nagu päris leherood.

lampNatura 006

Lootsin, et saan selle raske katte lambivarju raami külge paari tamiiliga kinnitada – et jääb rippu ja tamiile vähe näha. Kuid kuna traatrõngas pole jäik, siis hoidis see looka – nii pidin lisama kinnitusi ka varju alumise rõnga külge… nii et tamiili on veidi rohkem näha kui plaanisin.

lampNatura 007

Lambist tuleb seinale kaunis luuderohu vari. Klaashelmed sillerdavad nagu hommikune kaste.

lampNatura 008

There are many ways to personalize simple lampshade. This time I used a plant-motif to cut holes to the shade and then I used same cutouts and class-pendants to make the bottom-decoration detail. Lot of handwork went to that lampshade! But it makes nice shadows to the room!

lampNatura 009