Täna kirjutan sellest, kuidas ma muutsin säravaks lihtsa suure Ikea lambivarju (diam.70cm, kõrgus 40cm).

lampbig 002Asjade “tuunija” üks põhivahend on minu arust….. värv! Ja sel korral katsetasin sprey-värvimist. Pean tunnistama, et ma pole selles väga osav, kuid siiski………. lambivarju sisepool ja metallrõngad said hõbedase pinna. Mõne nurga alt tundub vari veidi laiguline, kuid tegelikult näeb pind üsna ühtlane välja. Kohas, kus vari oli maasse kinnitatud (otsaservades nööriga, vaata üleval paremal nurgas), jäi pind veidi laiguline, kuid selle ma parandasin pärast varju kokkumonteerimist.

lampbig 003Spreivärv kuivas väga kiiresti ning kattis üsna hästi. Mõnes kohas tekkis küll väike kriim, kui ma kristalle kinnitasin ning käed olid mul hõbedatolmuselt läikivad pärast seda tööd. Need lambilühtrite klaas-ripatsid on saadud vanakraamiturult ning sellele suurele lambivarjule sai neid kokku 87. Kõigi jaoks ükshaaval auk remondinoaga (vaibanuga) sisse lõigatud – väga ettevaatlikult – serva kaks pisikest augukest puuritud (väike käsitööpuur) ning tamiiliga ripats kinnitatud. Esialgu proovisin peene tamiilniidiga nõela abil seda ühendamist teha, kuid see võttis palju aega. Seejärel otsustasin veidi paksema tamiiliniidiga lihtsalt siduda kristallid lambivarju külge. Auk peab olema veidi väiksem kui on kristall, siis jääb see oma pesasse ilusasti seisma.

lampbig 004Aukude lõikamise ja kristallide sidumise töö jaotasin mitme päeva vahel ära – no tõesti ei viitsinud korraga sellist peent näputööd teha – käsi läheb krampi! Kui kristallid küljes, panin varju kokku ning tegin selle värviparanduse, mida enne mainisin. Ja siis vaatasin tükk aega oma kätetööd ning mõtlesin: “miks ma küll nii suure varju valisin!”

lampbig 005Kummalisel kombel aga ei tundugi lambivari liiga suur kui see söögilaua kohal ripub!

lampbig 006Elektripirniks valisin kollase valgusega retropirni a´la EdisonStyle – see on suur ja ilus (absoluutselt jälestan koledaid säästupirne!). Kollane valgus paneb hõbedase varju sisepinna hoopis kuldselt särama! Tavalise elektripirniga jääb kuma siiski hõbedane. Järgmisel fotol on näha lamp teise valguse käes (välguga foto).

lampbig 007Tagaplaanil olev põrandalamp on mu varasem näputöö (millest oma FB lehel olen kirjutanud). See on väiksem ning kristallid suuremad.

lampbig 008

Ja nii ma siis ehtisingi lihtsa varju kristallidesse – see on lambi Tuhkatriinu lugu!

Ja sellel fotol on lambis tavaline elektripirn.

lampbig 009

……………………………..This is a Cinderella-story for lamps – how I changed simple Ikea lampshade into a beautiful crystal-lamp. At first I used spray-paint to make lamp´s inner side silver. Then I carefully cut holes for crystals and attached them with thin transparent thread (like fishing line). The electric bulb is EdisonStyle – it gives golden shine to the silver lamp! If used normal bulb, the shine is silver.