Ma lihtsalt ei saa jätta asju niisama, ikka pean neid natuke muutma. Lastetuppa soovisin maastikuga vaipa. Poodides on vaid sellised, kus peale teede ja muruplatsi on ka majad jms asjad joonistatud – liiga palju on “ette tehtud” ja ausalt öeldes – ega nad ilusad ole. Meie oma kasutab poeg üsna harva.

vaip 002

Tahaks ainult maastikku, et lapsed saaks ise otsustada, kuhu nad teevad karjamaa, kuhu ehitavad maja jne. Mulle meeldivad Alexandra Kehayoglou maastikuvaibad. Vaata:

http://www.faithistorment.com/2016/02/wool-rugs-resembling-pastures-by-alexandra-kehayoglou.html

vaip 003

Tema vaipadele ei saa küll maju püstitada ega autodega sõita. Nii et ideaalne oleks tema maastikuvaipade ja tavaliste lastetoavaipade segu. Mõtlesin välja kolm vaibamaastikku, kus erinevad tekstuurid loovad erineva pinna.

vaip 004

Linnamaastik (hoonestusala) on madal helehall materjal, kuhu saab Lego, Playmobili jms maju peale panna. Vähemalt 5-6cm laiused autoteed on tehtud tumehalliga, mis on veel madalam ja veidi libedamast materjalist. Heleroheline on veidi kõrgem ja pehmem materjal ja tumeroheline on päris pikk karvane nn mets. Sinine vett tähistav ala peaks ka olema madal ja veidi libedamast materjalist. Aga ma ei ole kunagi elus vaipa kudunud, ei teagi, kuidas ja kas selliseid vaipu teha saaks.

Aga otsustasin teha väikese katse Ikea muruvaibaga.

vaip 005

Lõikasin kääridega tee ja veekogu osas karvase pinna nii madalaks kui sain.

vaip 006

Seejärel liimisin teele hõbedast tugevat teipi ning värvisin selle halli akrüülvärviga üle, et ei oleks liiga läikiv. Papiga meisterdasin ka silla.

vaip 007

Veekogu osa värvisin akrüülvärviga siniseks. See kuivas üsna kõvaks.

vaip 008

See on siis katsetus, et kas asi põhimõtteliselt toimib. Lastele paistab sobivat, nii et võin tee osa katta hoopis nahaga. Mul on vanadest käekottidest jäänud musta värvi nahatükke – neist saaks tee. See tähendaks muidugi käsitsi õmblustööd. Veekogu peaks tegema hoopis tekstiilivärviga, siis ei muutu pind kõvaks….. arendamisruumi veel on.

vaip 009

Nii mulle kui ka mu lastele meeldib see muruvaiba muudetud versioon rohkem, kui täistrükitud maastikuga valmis vaibad. Linn tuleb küll nüüd selle maastiku kõrvale ehitada.

vaip 010