Oled ostmisel jätnud tootel mõne “märkuse” lugemata ja hiljem avastad, et ostuga on mingi jama?

Juhtus hiljuti selline segadus: ostsin lapsele uue voodipesu – minionidega! Tuleb tunnistada, et ka minule on need väikesed totakad meeldima hakanud. Kodus voodipesu pakist avades tundsin, et see on käe all kuidagi imelik, lausa vastik ja siis avastan pakilt kirja “100% polyester”.

minions003

No kuidas ma panen oma lapse ebamugava polüestri vahele magama?! Jätsin tekikoti seisma. “Küll ma seda millekski kasutan”, arvasin. Ja siis…..

minions002

Selline ava on meie üürimaja eesukse all – laiemast kohast üle sentimeetri! Ja külma puhus sisse, nii et esik oli jahe. Siin müüakse kodu-pudi-padi poodides uksepatju, mis on selliste asjade jaoks välja mõeldud. Need on tekstiilirullid, mida siis uste ette pannakse, et külm sisse ei puhu. Kuna neid müüakse siin palju, järeldan, et ma pole ainuke selle probleemiga inimene! Aga ma ju ometigi ei osta mingit rulli kui mul õmblusmasin ja kangast on! Ja käiku läksid minionid.

minions004

Lõikasin umbes ukselaiuse osa tekikotist – selleks sobisid 4 minioni – ning tagaosaks tekikoti tagumine külg. Külgedele lisasin kolmnurksed tükid, et uksepadi alt laiem oleks, põhjaga. Õmblesin tükid kokku, jälgides mustrit ehk siis minionide kuju. Sissepoole kaardu olevad kohad tuleb lõigata nii, et tööd õigetpidi keerates ei hakkaks õmblus kiskuma – ei tea, kuidas õmblejad seda asja nimetavad! Igatahes siis pöörasin padjakatte õiget pidi ning pressisin triikrauga ilusaks – pidin peaaegu selle polüestri ära sulatama!

minions005

Seejärel võtsin kolimisest jäänud pappkasti ja lõikasin sellest veidi väiksema kuju ning panin selle püüri sisse. Papp jäi padja tagumisele, ukse poole jääva külje toeks. Seejärel toppisin papi ja esikülje vahel oleva ruumi kaltse täis. Juhtumisi oli mul keldris äraviskamist ootav kastitäis kulunud ja isegi minu “igaksjuhuksalleshoidmiseks” kasti mitte sobivat materjali. Uksepadja täiteks sobis küll!

minions006

Siis õmblesin põhja käsitsi kinni. Sisu sättisin enne kinniõmblemist nii ilusti kui sain, üles veidi vähem, alt paksemalt, sest põhjaks on ~7-8 cm riba.

minions007

Lisasin tagumisele poole padja serva ka kinnitamise nöörid. Nendega kinnitasin padja mööbli-klammerdajaga ukse külge – ukse külje pealt, nii et näha ei ole ja ust ei rikuks.

minions008

Ja nüüd on meil ajutiseks esikuuksel neli totakat tegelast, kes külma sisse ei lase. Garanteeritult on näol naeratus iga kord kui uksest välja astud!

minions009