Lubasin postitada loo sellest, kuidas kasutan värvi ja paberit koos. Vanakraami poodide külastamine on minu jaoks üks väga meeldiv tegevus. Kuna meie esikus on kitsas ning kappi sinna panna ei saa, vajasin oma kingade jaoks panipaikka esiku ukse lähedale elutuppa. Arvasin selleks sobivat kummuti – sahtlist on mõnus kingi võtta. Samuti pidin ära mahutama meie albumite kollektsiooni. Need eesmärgid peas, käisin mitmes vanakraami müügikohas. Ühel sellisel külastusel nägin kappi, kus nii kapiosa kui ka sahtlid ning suurus oli ka sobiv. Mis aga ei sobinud – oli kapi enda välimus. Sellisest tühiasjast ei lase ma end häirida ning 30 eurine kapp sai ostetud.

Seejärel läksin kohalikku remonditarvete poodi ja ostsin liimi, värvid ja kattepaberi ning kohe, kui kapp kohale toodi, hakkasin tööle. Esimene ja kõige tüütum töö asjade tuunimisel on nende ettevalmistus ehk enamasti puhastus. Selle kummuti  servad olid kollakad. Pärast puhastamist muidugi tuli välja, et nad on samasugused heledad nagu kapi enda pind. Ohhh – vähemalt kord aastas võiks ikka oma mööblit pesta ka!

kummutAD 002

Plaanisin esialgu kapi lihtsalt värvida, kuid ehituspoes nägin vakstu moodi materjali, mis oli pealt tumehall läikiv ussinahamustriline. Ostsin seda, et katta kapi pealne ja uksed. Liimimiseks kasutasin Pattex liimi, mis mõeldud metalli, naha, puidu, plastiku ja paberi liimimiseks ja eriti just sobiv mööblile paberi liimimiseks.

Ootamine on kõige tüütum. Seda liimi tuli kanda kõigepealt mööblile (kasutasin rulli, et liim jääks ühtlaselt), siis tuli oodata ~30-45 minutit ning seejärel asetada kattematerjal peale ning suruda see korralikult kinni. Eriti hoolikas tuleb olla servadega. Niiske lapiga eemaldasin vähese liimi, mis servadest välja tuli.

kummutAD 003

Sahtlite ja ukse pinnale liimisin sama materjali. Vakstu tükid olid mõne sentimeeteri jagu suuremad, servad lõikasin pärast liimimist. Ja siis see närviline ootamine – ei tea ju, kas liim toimib vakstuga ja nii libedal pinnal! Toimib. Kummalisel kombel on fotodel see kattematerjal must, tegelikult oli ta rohkem nagu hall.

kummutAD 004

Kui liim oli kuivanud (järgmisel päeval) valmistusin kapi värvimiseks. Maalriteip on alati abiks kui soovid sirgeid puhtaid servi saada. Kasutasin 3V3 mööblivärvi, mis on super-hea – katab ilusti, kuivab ilusti ja pintsleid saab veega puhastada.

kummutAD 005

Kõik pinnad said kahekordse kihi, välja arvatud need osad, mis tulevad hõbedased. Alloleval fotol on näha vakstu õiget värvi – läikiv hall.

kummutAD 006

Pärast esimest värvikihti ootasin samuti väikese hirmuga – äkki lööb värvimine paberi kapi küljest lahti!

kummutAD 007

Kapinuppude ja käepidemete mugavamaks värvimiseks soovitan teha nii: keera kapinupukruvi läbi aluspapi ja teisel pool keera nupp kruvi otsa, mitte lõpuni – et ese jääks aluspapi pinnast kõrgemale – nii saad mugavamalt värvida. Kui must värv oli kuivanud, lisasin ma maalriteipi servade juurde – et hõbedane värv sahtlipindu ei rikuks.

kummutAD 008

Kuna kasutatud metallile mõeldud hõbedane värv oli väga vedel, siis läks veidi värvi ka teibi alla – need kohad parandasin hiljem musta värviga. Metallikvärvi pidi iga kord segama kui võtsin pintsliga värvi, sest metallik osa tõusis ruttu värvi pinnale.

kummutAD 009

Kuivas see värv ka kaua – oli veel terve nädal pehme. Nüüd on muidugi ilus tugev.

kummutAD 010

Kui värvid olid kuivanud, kruvisin tagasi kapinupud. Tee enne paberisse auk, siis ei lükka kruvi paberit lahti. Asetasin omale kohale sahtlid ja ukse.

kummutAD 011

Valmis ta saigi – minu art-decolik futuristlik kummut.

kummutAD 012