Kevad on käes! Kohe on ka käes munadepühad. Näitan täna dekoratsioone, mis aitavad minu kodus kevadmeeleolu luua. Mõned meisterdamise juhised ka. Aseta oma koju erinevatesse kohtadesse huvitavad, ilusad või naljakad detailid ning ongi pühademeeleolu tulemas.
Eelmisel aastal meisterdasin ma puidumassist (Jovi patWood clay) ja modelleerimissavist (Kera plast modelling clay) munad ning kaunistasin need. Täpsemalt võid lugeda mu eelmise kevade postitusest “Pühademunad”. Sellest kollektsioonist on alles mul üks pesakond.
Akendel on meil kanad, kuked, tibud ja jänesed. Lõikasin need valgest paberist ja kleeplindi abiga kinnitasin klaasile.
Internetist otsi sobivad kujud – pane otsingusse silhouette+otsitav kuju (otsin materjale enamasti inglise keelest), joonista sobiv kuju paberile ja lõika välja.
Ka õueuksele said jänesed – need on lõigatud mustast kleepekilest.
Poodidest võib kõiksugu pühade dekoratsioone leida. Vali endale meelepärane välja! Mulle meeldisid helesinised munaküünlad, mis sobivad suurepäraselt minu tehtud munavaasidega.
Ja mis veelgi lihtsam – kausike shokolaadimunadega! See on laste lemmik kaunistus.
Dekoratsioone ei pea panema vaid lauale või kapi peale. Meil on elutoas kaks loomakest.
Ning lillepotis ka mõned.
Niimoodi, mööda tuba erinevatesse kohtadesse asetatud dekoratsioonid toovad naeratuse suule kui kodus ringi käid.
Nüüd kirjeldan veidi kolme kaunistuse valmimist. Munade ja tibudega seostuvad ka värvilised suled. Valmistasin mõned õhukesest kergest paberist (tissuepaper).
Kõigepealt joonistasin paberile 2 sulge – et oleks malli võtta. Seejärel keerasin traadiga kokku paberiga kaetud käsitöötraadi ja grillimiseks mõeldud puidutiku. Selle käsitöötraadi osa liimisin kahe valge paberi vahele (liim vaid traadi juures).
Seejärel liimisin kollase paberi mõlemale poole juurde. (Sinised suled tegin vastupidi – sinine paber sees ja valge peal). Siis lõikasin sule kuju välja ning seejärel lõikasin sule narmasteks.
Lõpus keerasin paberi ümber puidutiku – tugevam ja sirgem vars võimaldab sulge näiteks vaasi panna. Sule rootsu võib muidugi teha ainult traadist ka. Narmad lõikasin sule varre poolses osas peenemalt ning ajasin rohkem sassi.
Teise meisterdamise tegin asjadest, mis sain veidi aega tagasi pudi-padi-poe lõpumüügist kopka eest.
Kuna kõik munad olid tuhmid helekollased, värvisin akrüülvärviga suurema osa neist üle. Et värvida oleks lihtsam, surusin nööpnõelad läbi papi ja torkasin munad nõela otsa. Munad said kaunid pastelsed värvid.
Siis liimisin suled pärjale ning kuumaliimiga kinnitasin munad.
Samast pudi-padi-poe müügist sain veel 3 traadist muna, mis kaunistasin sulgede ja lilledega.
Aeda avaneval klaasseinal/uksel rippuvad kaunistused on näha nii köögist, söögitoast kui ka elutoast. Taga aias on tulbilehed juba päris pikad. Kevad algas!
Ja vaikselt tuleb ka kevade tunne.
Rõõmsaid pühi!
Lisa kommentaar