Kevad on käes! Kohe on ka käes munadepühad. Näitan täna dekoratsioone, mis aitavad minu kodus kevadmeeleolu luua. Mõned meisterdamise juhised ka. Aseta oma koju erinevatesse kohtadesse huvitavad, ilusad või naljakad detailid ning ongi pühademeeleolu tulemas.

Eelmisel aastal meisterdasin ma puidumassist (Jovi patWood clay) ja modelleerimissavist (Kera plast modelling clay) munad ning kaunistasin need. Täpsemalt võid lugeda mu eelmise kevade postitusest “Pühademunad”. Sellest kollektsioonist on alles mul üks pesakond.

munad16 002

Akendel on meil kanad, kuked, tibud ja jänesed. Lõikasin need valgest paberist ja kleeplindi abiga kinnitasin klaasile.

munad16 003

Internetist otsi sobivad kujud – pane otsingusse silhouette+otsitav kuju (otsin materjale enamasti inglise keelest), joonista sobiv kuju paberile ja lõika välja.

munad16 004

Ka õueuksele said jänesed – need on lõigatud mustast kleepekilest.

munad16 005

Poodidest võib kõiksugu pühade dekoratsioone leida. Vali endale meelepärane välja! Mulle meeldisid helesinised munaküünlad, mis sobivad suurepäraselt minu tehtud munavaasidega.

munad16 006

Ja mis veelgi lihtsam – kausike shokolaadimunadega! See on laste lemmik kaunistus.

munad16 007

Dekoratsioone ei pea panema vaid lauale või kapi peale. Meil on elutoas kaks loomakest.

munad16 008

Ning lillepotis ka mõned.

munad16 009

Niimoodi, mööda tuba erinevatesse kohtadesse asetatud dekoratsioonid toovad naeratuse suule kui kodus ringi käid.

Nüüd kirjeldan veidi kolme kaunistuse valmimist. Munade ja tibudega seostuvad ka värvilised suled. Valmistasin mõned õhukesest kergest paberist (tissuepaper).

munad16 010

Kõigepealt joonistasin paberile 2 sulge – et oleks malli võtta. Seejärel keerasin traadiga kokku paberiga kaetud käsitöötraadi ja grillimiseks mõeldud puidutiku. Selle käsitöötraadi osa liimisin kahe valge paberi vahele (liim vaid traadi juures).

munad16 011

Seejärel liimisin kollase paberi mõlemale poole juurde. (Sinised suled tegin vastupidi – sinine paber sees ja valge peal). Siis lõikasin sule kuju välja ning seejärel lõikasin sule narmasteks.

munad16 012

Lõpus keerasin paberi ümber puidutiku – tugevam ja sirgem vars võimaldab sulge näiteks vaasi panna. Sule rootsu võib muidugi teha ainult traadist ka. Narmad lõikasin sule varre poolses osas peenemalt ning ajasin rohkem sassi.

munad16 013

Teise meisterdamise tegin asjadest, mis sain veidi aega tagasi pudi-padi-poe lõpumüügist kopka eest.

munad16 014

Kuna kõik munad olid tuhmid helekollased, värvisin akrüülvärviga suurema osa neist üle. Et värvida oleks lihtsam, surusin nööpnõelad läbi papi ja torkasin munad nõela otsa. Munad said kaunid pastelsed värvid.

munad16 015

Siis liimisin suled pärjale ning kuumaliimiga kinnitasin munad.

munad16 016

Samast pudi-padi-poe müügist sain veel 3 traadist muna, mis kaunistasin sulgede ja lilledega.

munad16 017

Aeda avaneval klaasseinal/uksel rippuvad kaunistused on näha nii köögist, söögitoast kui ka elutoast. Taga aias on tulbilehed juba päris pikad. Kevad algas!

munad16 018

Ja vaikselt tuleb ka kevade tunne.

Rõõmsaid pühi!