Mõtlesin tükk aega, kas üldse kirjeldada seda meisterdust…… arvan siiski, et ehk keegi saab mingit ideed ja julgustust ise veidi nokitseda – Barbie mööblit.

Ausalt öeldes – nukumööbli ostmine pole üldsegi paha mõte. See projekt oli tüütu ja üsna raske – väikeste detailidega nikerdamine on oluliselt keerulisem kui suurtega.

Ikeast sai ostetud papist taust, mis sobiv Barbidele. Tütrele meeldis see köögi osa, kuid ta arvas, et ilma päris mööblita on veidi igav mängida. Otsustasime siis, et proovin teha köögi, mis sinna ette sobiks.

nukuköök 000

Mõõdud võetud, otsisin üles kasti meisterdamistest jäänud puidu ja vineeri jms juppidega ning ehitasingi valmis köögi. Mul pole tehtud fotosid töö protsessist. Köök sai ise selline:

nukuköök 001

Lauaplaadile puurisin ühelt poolt jala paksused augud ning liimisin sinna aukudesse ümmargusest puidust jalad. Pealtpoolt kinnitasin jalad kruviga, mille peitsin puidupahtliga ära. Laud sai värvitud valgeks, siis kleebitud kaunistused ning roosa spreivärviga üle lastud. Seejärel eemaldasin kaunistused.

Köögi jaoks ehitasin kolm kasti. Suurem külmiku tarvis ning ühe väiksema kraanikausi alla ja teise pliidiks. Kastid ühendasin omavahel puupulkadega ning siis liimisin peale, külgedele, alla ja taha vineerist ning õhukesest pressitud puiduplaadist seinad. Külmik ja ahi käivad lahti. Teised kaks kappi ei käi – väikeseid hingesid on nii keeruline õhukese puiduplaadi külge pidama saada. Pärast külmiku ja pliidi valmimist ma lihtsalt enam ei viitsinud hingedega jamada. Ustele (ka nn valeukse) liimisin peened liistud. Need lõikasin pehmest puiduvineerist – nagu jäätisepulgad tulid. Seejärel värvisin kõik olemasoleva värviga üle – kapid halliks ning pealmise plaadi pruuniks.

nukuköök 004

Külmik käib lahti ning on seest valgeks värvitud.

nukuköök 003

Kraanikausi augus on plastikust väike süvend, mis on tagantpoolt spreivärviga hõbedaseks värvitud. Praegu tuleb leppida taustaseinale joonistatud segistiga – ehk mõtlen midagi sinna ka. Nuppudeks on kruviga kinnitatud teksadega kaasasolnud tagavara truksid (või kuidas neid nimetatakse?).

nukuköök 005

Ahju osa värvisin spreivärviga hõbedaseks ning seest tavalise akrüüliga mustaks. Ahjus on väike plaat ka, mis musta ja hõbedatriibuliseks värvitud. Ukselingiks liimisin puidust liistu. Barbi on juba koogi ahju pannud!

nukuköök 002

Pliidinuppudeks on liimitud väikesed nööbid ning üks auk siis punaseks värvitud. Pliidiraudadeks on liimitud mündid ning seejärel kõik hõbedaseks spreitud.

nukuköök 006

Ahjuukse klaasi osa värvisin halli-musta-kirjuks ning siis liimisin selle peale plastikust katte – oli vist tomatite pakend vms. Tütar soovis küll, et oleks päris aken aga väikseid auke on tõesti raske sirgelt ja kenasti lõigata – tuleb leppida joonistusega.

nukuköök 008

Selline köök saigi. Kasutatud igasugu olemasolevaid materjale ja otseses mõttes prügi.

nukuköök 009