Sellenädalases postituses kirjutan paberist. Tapeet, pakkepaber, vanad raamatud – paberit saab kasutada kodu täiustamises mitmel viisil. Kui sa ei saa või ei taha kasutada tapeeti seinas, kuid on mingi tapeet, mis on jäänud “hinge”, siis osta rull seda tapeeti. Mõnikord on isegi pakkepaberid kauni disainiga. Õhukesed pakkepaberid võivad liimiga liialt kortsu tõmbuda, kuid tugevamaid/paksemaid pabereid saab kasutada küll. Mõned aastad tagasi juhtusin ma mööda kõndima tapeedipoest, kus just visati ära vanad näidismapid. Küsisin neist kaks endale (rohkem poleks jõudnud ära vedada) ning kasutan saadud pabereid veel praegugi.

paber 02a

Kõige lihtsam viis veidigi mustri seinale saamiseks on – liimi paber lõuendile ning saadki laigu soovitud mustrit seina riputada. Kui on soov muutuseks – kata lõuend uue paberiga või lausa kollaažiga.

Kui ruumieraldajaks on näiteks mõni kapp, kummut vms, siis selle tagakülje võiks tapetseerida.

paber 03

Ka kappide uksed või kummutite sahtlid võib paberiga katta. Näiteks on see lihtne Ikea kummutike kaetud tugeva pakkepaberiga, kasutades PVA liimi.

paber 04

Paberiga kaetud jalatsikarbid on päris head pudi-padi hoiustamiseks.

paber 05

Näiteks ei ole mul köögikappides piisavalt ruumi. Seepärast hoian harva kasutatavad vidinad (hooaja dekoor, piparkoogivormid jms) paberiga kaetud kingakarpides, mille kaaned on veel omakorda kaetud kleepuva läbipaistva kilega, et tolm karpi ei rikuks.

paber 06

Dokumendikaustad jms saab paberiga muuta ruumi sobivamaks. Kusjuures pole vaja katta kogu kaust. Piisab kui katad selle osa, mis jääb nähtavale.

paber 07

Ka vanu (mitte kellelegi enam vaja minevaid) raamatuid võib kasutada. Näiteks toon ühe oma tuunimistöö. Vanakraami turult sain ühe väsinud kohvri. Pärast puhastamist töötlesin kohvri välispinda jalatsihooldusvahenditega (helepruun kingaviks ja värvitu hooldusvaha). Kohvri sisemus tekitas mul veidi külmavärinaid – ma ei tahtnud oma asju sinna niisama panna.

paber 08

Lõikasin servadest sentimeetri jagu ära rebenenud kattepaberi. Seejärel liimisin kaanele (jääb kohvrit avades kohe näha) maakaardi. Äärtel ja nurkades tuleb veidi rohkem vaeva näha aga üldiselt pole see mingi raketiteadus. Servadesse lisasin ka mustrilist käsitööteipi.

paber 09

Nüüd siis see koht, kus mängu tulevad raamatud. Õigemini on tegu maakaartidega, mis välja lõigatud aegunud “tarkuse”raamatutest – ENE ja ENEKE. Kaartidega katsin kohvri sisemuse.

paber 10

Nüüd on mu harvem vaja minevad sallid-mütsid jms esemed esikus kohvris (kapi jaoks pole seal lihtsalt ruumi). Sellises kohvris on hea hoida talvel suveasju ning suvel talvemütse ja salle jms.

paber 11

Peaaegu kõik minu paberiliimimised (ka tapeet) esemetele on tehtud PVA ja tavalise (Pritt) pulgaliimiga.