Täna kirjutan jälle ühest muutmise/täiendamise projektist. Seekord võtsin ette peegli. Meie alumise korruse WC seinale on pandud lihtne raamita peegel (minu jaoks liiga kõrgel). Ka pärast seinade värvimist tundus see peegel raamita kuidagi igav. Kuna tegu on üürikorteriga ning peegel pole ka minu oma, siis ei saanud ma teha midagi püsivat. Otsustasin peeglile teha raami, mida saab vajadusel ära võtta.

Leidsin netist palju erinevaid ideid, kuidas peegliraami on täiendatud ning mõni neist meeldis mulle just seetõttu, et kaunistatud ei olnud peegliraam, vaid peegel. Mõned vahvad peegliraami täiendamise ideed olid ka – vaata ise huvi pärast neti otsingust “decorated mirrors”

mirror 002

Minu inspiratsiooniks sai aga hoopis C.R.Mackintos-i roos.

mirror 003

Kuna ma ei suuda oma saega väga selgelt ühtlast kaarjoont teha, otsustasin oma ajutise peegliraami teha papist esialgselt plaanitud vineeri asemel. Nagu ikka, joonistasin shablooni ning selle järgi lõikasin remondinoaga paksust papist raami välja.

Seejärel tegin veidi peenema rõnga (lihtne ring, mille välimine serv sama suur kui pealmisel “raamil”, kuid sisemiselt veidi avaram – et kahe papi kokkuliimimisel tekiks justkui pesa peegli jaoks.

mirror 004

Liimisin mõlemad papprõngad kokku ning liimisin paberi raami ümber nii, et papi augulist külge näha ei jääks. Kasutasin ajalehti ning viimaseks kihiks valget paberit.

mirror 005

Seejärel värvisin akrüülvärviga raami fuksiaroosaks. See on värv, mida üsna vähestes kogustes (lilled, mõned lillepotid, küünlad jms) mu kodus leida võib, täiendamaks aksentvärvina kasutusel olevat õunarohelist.

mirror 006

Lasin paberil kuivada. Mind jäi häirima paberi ja papi lainelisus ning otsustasin siis katta raami paksu kontuurvärviga, et moodustuks mustriline pind. Kui see oli kuivanud, värvisin kõik uuesti roosaks. Nii sain pealt reljeefse pinna. Mul on selline teooria, et kui midagi ei saa varjata, tuleb seda hoopis rõhutada.

Kinnitasin oma raami tagumisele poolele traadid, et oleks kindlam raam peeglile kinnitada.

mirror 008

Peegli peal asuvate raami tagaküljele kleepisin kahepoolse teibi, et nii raam ilusti peegli külge jääks. Kasutatud kahepoolse teibi liimiosa oli valge ja seda on kahjuks teatud nurga alt veidi näha (õnneks väga vähe). Ehk siis – kui midagi peeglile kleebite, kasutage läbipaistvat ja värvitut liimi.

mirror 009

Ajutiste, eemaldavate “lisandite” kasutamise eelis on see, et kui mõne aja pärast tahaks muutust, siis seda on lihtne teha. Kasutage julgelt peegli dekoreerimiseks klambriga kinnitatavaid või kahepoolse teibiga liimitavaid dekoratsioone! Näiteks kevade puhul mõni liblikas ja talve puhul lumehelves, jõuludel ingel või kellukesed jne jne……