Meeldimised ja mittemeeldimised käivad ikka periooditi. Ühel hetkel taipad, et sulle kohe üldse enam ei sümpatiseeri see vaas, mis oli ometigi su lemmik! Juhtub? Minuga küll.

Üks hetk sai mul kõrini minimalistlikest asjadest. Näiteks nendest lihtsatest taldrikutest.

cakeplate 002

Plaanisin need ära anda aga …mõtlesin ümber ning otsustasin ka neid “muuta”. Internetiavarustest otsisin Eesti rahvusmustreid ning leidsin nende seast endale sobiva. Kuna samal ajal oli mul käsil üks keraamiliste-plaatide-maal, siis tahtsin ka need neli taldrikut teha sellisena, nagu oleksid need hoopis keraamilised plaadid ning alles siis, kui kõik neli koos on, moodustuks muster. Plaan paberile ja värvid välja.

cakeplate 003

Kasutan keraamikale mõeldud värve ja ka vildikaid – neil tuleb lasta kuivada ja siis tavalises ahjus küpsetades kinnitada. Tegu pole päris portselanvärvidega aga dekoratsioon on väga kaua vastu pidanud, ka masinpesus.

cakeplate 004

Kuna soovisin kõik neli taldrikut teha ühesugused (peaaegu), siis vajasin shablooni. Nuga ja väikeseid kääre kasutades tegin joonisest shablooni. (Joonisel on ka üks pääsuke, tema on teise projekti jaoks.)

cakeplate 005

Shablooni abil joonistasin mustri peene hariliku pliiatsiga taldrikule. Vigade parandamiseks kasutasin puidust pulka. Siis joonistama! Helerohelise pliiatsiga tegin lehtede ja varte põhja ning pintsliga kandsin mustri peale. Kuna see on mu esimene portselanimaalimine, siis jäi värv üsna paksu kihina. Loodan selgeks saada ka teises stiilis maalimise, kus värv jääb pinnale õhukese ja läbikumavana.

cakeplate 006

Mulle ei meeldi tegelikult ühte ja sama asja mitu korda joonistada. Neljas taldrik oli juba tüütu! Ei kujuta ette neid portselanimaalijaid, kes kogu aeg ühte ja sama asja maalivad! Kui taldrikud olid mitu päeva kuivanud (tegelikult piisab vist mõnest tunnist – loe värvipurgilt!) panin nad ahju ja valmis saigi see taldrikumuutmise töö! Kui kaua ja kuidas värvi kinnitada, loe värvipurgilt!

cakeplate 007

Selline muutmismäng sobib ka muide lastele. Anna neile keraamikale mõeldud pliiatsid-vildikad ning vabadust joonistada oma vanale tassile/pudrukausile pilt või nimi. Ning võta ise üks igavaks muutunud nõu ja kaunista see vastavalt soovile ja oskustele.

Soovib keegi kooki? Millist?

cakeplate 008