Kuidas seina naelte ja kruvidega rikkumata panna üles palju pilte ja fotosid?

Mina tegin endale pildi-galerii-tala – vähemalt nii ma seda kutsun. Juhendan, kuidas sellist asja teha.

joonispildisein001

Võta ~12×12 mm puiduliist. Liistu pikkus sõltub soovitud galerii laiusest. Puuri liistule seina kinnitamise kruviaugud. Kui palju neid kruvisid vaja on, sõltub nüüd suuresti puiduliistu pikkusest ning pildiraamide raskusest aga ka seinast. Minu veidi üle meetrise pildigalerii jaoks oli neid vaja kolm.

Seejärel võta peenike puur ning tee nööridele augud kruviaukudega ristisuunas. Neid auke võid kohe hulga teha, pigem rohkem kui vähe. Puurimisel soovitan arvestada, et liist on parem panna seina nii, et nööriaugud on puuritud alt-üles (puuri väljumisel tekib ikka pinde ja puidulõhkumist ning see pool jäta üles).

Nüüd viimistle liist selliseks nagu soovid. Mina värvisin liistu seinavärviga üle – et jääks võimalikult märkamatu. Võid viimistleda selle ka näiteks ruumis oleva mööbli või ukseliistude järgi. Pildi-tala võib hoopiski rohkelt kaunistada – kuidas aga ise tahad!

Kui liist on valmis, kinnita see seinale. Mina värvisin ka kinnitus-kruvid sama värvi.

Seejärel ongi ta valmis – hakka pilte riputama. Kasuta tugevat aga peent tamiili, nagu tegin mina või võta hoopis huvitavat värvi nöör. Peaasi, et nöör pildiraami kannaks ning puuritud aukudest läbi mahuks. Võid nööri sidumise teha tala kohal – nii on lihtsam pildile sobiv kõrgus leida. Kui soovid aga nööri kinnisõlmimise kohta varjata, sõlmi nöör alt, pildi taga – see viis on küll tüütum aga üldmulje pärast ühtlasem ja puhtam. Kõigil pildiraamidel pole ka taga riputamiseks sobivat kohta – selles osas pead olema veidi leidlik. Kui sul on klambripüstol, kasuta seda aga ole ettevaatlik, et pildiraamiklaasi ei lõhu!

Pilte riputades arvesta, et tegelikult peaks panema alumised pildid enne. Ehk siis – jälgi, et alumiste piltide nöörid jookseksid ülemiste piltide tagant, mitte eest. Soovitan enne panna pildiraamid põrandale ja leia nii sobiv paigutus.

Niisugune ta saigi – terve sein pildigaleriiks ja vaid 3 kruvi seinas!

pildisein003