Tänases postituses kirjutan ma ühest meisterdamisest, mis sai tehtud väikse süümepiinaga. Meie kodus on üle 900 raamatu. See ütleb nii mõndagi minu suhtumisest raamatutesse. Ma rikkusin ühe raamatu! Lohutan end sellega, et idee on ju hea ja see antud raamat oleks nagunii leidnud lõpu kuskil prügikastis, kui ma poleks talle uue kuju andnud.

raamat 02

Vanakraamiturult ostsin selle suure (~A4 mõõtu) raamatu kolme euriga. Tegu on prantsuse keelse entsüklopeediaga. Ilus kaas ja meisterdamisprojektiks sobiv suurus!

raamat 03

Tegin paberist shablooni ja selle abiga joonistasin raamatu küljele sõna. Arvestama peab, et tähed venivad lõpuks palju-palju pikemaks – seega ongi hea, kui nende kuju on algul paks ja laialivenitatud.

raamat 04

Eesmärgiks oli sõnadevaheline ala tühjendada, nii et tähed jäävad näha.

Tähe servadest tegin umbes 3-4 sentimeetrised lõiked sissepoole ning keerasin siis selle tähtedevahelise osa taha. Kleeplindiga kinnitasin tagasivolditud osa. Lõikasin ja voltisin 4-5 lehekülge korraga. Kogu töö oli oluliselt keerulisem kui ennist arvasin. Üsna raske oli järgida, et tähtede kuju ilus jääks ning tagasivolditud osa enamvähem sama kaugusele tuleks. Tõenäoliselt oleks tähtede kuju ilusam jäänud, kui korraga oleks teinud vaid 2-3 lehte. Lõikamine ja voltimine tuleks teha nii, et raamat on samal ajal pigem suletud asendis (muidu ei jää jooned ja lõiked kuidagi ühte kohta).

raamat 05

Kui ei soovi, et raamat valmides liiga lahti hoiab, tuleb osa tagasivolditud lehtedest ära lõigata – see osa siis, mis jääb tähetede vahele. Kui kõik tagasikeeratud osa ära lõigata, siis jääb raamat veelgi rohkem suletuks.

raamat 06

Viimase, U tähega tegin selle vea, et lõikasin keskelt liiga sügavale. Tähe kuju järgimine ei ole tõesti lihtne, kuid kui lõikamise ajal hoida raamat poolsuletud asendis, siis peaks enamvähem sõna välja tulema küll. Mina hoidsin suletud raamatu vahel kätt, nii et käsivarre peal oli juba lõigatud osa ja siis lõikasin selle all järgmised 4-5 lehekülge. Kui kõik tähed valmis, siis tegin veidi korrigeerimis-lõikeid.

raamat 07

Niimoodi siis andsin ma sellele hukule määratud raamatule uue kuju.