See kontor koosneb kahest nn esinduspinnast – üks suur ruum näidisteriiulite, istumisnurga, kahe töölauaga ning väikesest koosolekutoast, mis eraldatud suurest ruumist klaasseinaga. Taga asuvad veel nn tööruum ja ladu trükimasina jms vajaliku tööaparatuuridega. Kuna põhipaigutus ja idee oli paigas, siis midagi suurt ja uut leiutama ma ei pidanud – järgisin lihtsalt, et kõik sobiks olemasoleve mööbliga (lauad, toolid).

                                                rekof001

Alustasin seinte üle värvimisega – heledama halliga katsin nii koosoleku ruumi kui ka eesruumi seinad. Istumisnurga tagaseina soovisin teha shokolaadipruuni – tumedal taustal tulevad näidised paremini esile ja just näidiste riiulid pidid asuma selle seina ääres. Sellele vaieldi küll algul veidi vastu aga lõpuks jäi ikka pruun. Teiste asjaosaliste poolt oli ka riiulite põhiidee juba paberil – mina pidin tegema mõõtmised ja tehnilised joonised väikeste muudatustega. Tellisime riiulite detailid firmast Idee4- töö oli väga korralik ja hea! Kui riiulidetailid kohale toodi, lakkisin need värvitu lakiga üle – et puit jääks ikka sama värvi – ilus hele kask – nii tulevad riiulid tumeda näidisseina taustal hästi esile ning akende all ei torka liialt silma. Kuna detailid tuli lakkida kaks korda iga külje pealt, võttis see kokku ikka pea kaks nädalat. Redelriiuli plaadid on erisuurusega – all laiem, üleval kitsas – ulatuvad kõik seinani.

  rekof002  rekof003

Aknaaluste riiulite väikesed vahed, kuhu klaas toetub, tuli mul pärast ükshaaval laiemaks lihvida, kuna lakkimise järel ei mahtunud enne parajad klaasid vahesse! See oli tüütu ja aeganõudev töö! Paksud karastatud klaasriiulid on tugevad. Oli õige otsus panna akende ette just klaasriiulid – nii tuleb valgus segamata ruumi. Klaasriiulite tagumised postid sai liimitud aknaraamide külge ning ühendatud peene alumiiniumpulgaga eespostidega. Mulje on õrn ja õhuline.

 rekof005b  rekof005a

Istumisnurga teise seina tuli teha tikandinäidiste jaoks korda üks sügav näidisraam. See oli esialgu üsna koledas seisus. Kiskusin tagaseina katva lagunenud kanga ära, parandasin mõned puidukahjustused ja lihvisin pinna üle – selle käigus tuli tuppa mõnus kuuse lõhn! Siis lakkisin puidupinna üle, kinnitasin tagaseina paksu villase kanga ja lõpuks sättisin sinna tikandite näidised – nööpnõeltest said näpuotsad väga valusaks! Teine, pisut suurem raam ootab veel lakkimist ja näidiseid. Ja siis tuleks need seina ka kinnitada!

                                               rekof004

Kontoriruumi tagaseina äärde ühte nurka sidusin ripplae külge tamiiliga mõned riidupuud, kuhu saab näidiseid riputada – need justkui hõljuksid õhus. Igavast kandilisest seinakellast tegin vanade näidispastakate ja kuumaliimipüstoli abil lõbusa kella. Ja kui vahepeal oli nn “vaikne periood” või kui silmad enam arvutiekraani vaadata ei jaksanud, siis lõikusin vanu katalooge ning meisterdasin Eesti kaardi – lõika-kleebi!

 rekof006a  rekof006b

Väikese koosoleku ruumi suhtes ei olnud kellelgi mingi ideed veel – vabadus mulle! Otsustasin, et sellest peab saama mets! Tegelikult oleks ma katnud seinad maast laeni metsapildiga – et jääksi nii, nagu istuksid metsas. Kuid see tundus teistele liiga “julge” ja “tume” nii väikeses ruumis. Siis segasin ühte topsi järgijäänud seinavärvi hulka veidi musta ja imenatuke rohelist akrüülvärvi ning hakkasin metsa joonistama – iga järgnev kiht veidi tumedam ja detailsem – heledamad puud on justkui kaugemal udus. Kuna ripplae detailid ja akna-ukseraamid jms on alumiiniumist, tegin ka metsa halli tooniga.

rekof007a  rekof007b

Üks männipuidust kollane (ohhhhh, kuidas mulle see toon ei meeldi) kummut tuli selle ruumi jaoks ümber “tuunida”. Juba leitud laua järgi sai valitud laki toon – mahagon tegelikult – jubedalt haisev ja mullitav! Olin lakkimisel täitsa mures – kuidas saada pinnad siledaks, kõik mullitas kohutavalt. Lõpptulemus on veidi käega katsudes ikkagi kare, aga otseselt mullikesi õnneks ikkagi näha ei jäänud. Kummuti peale sai pandud paksust (olemasolevast) vineerist plaat. Ka selle lakkisin üle. Plaadi lakkimisel juhtus väike äpardus ja selle tulemusel sai see pind laiguline! Aga kui panin ka kolmanda lakikihi peale, siis lõpptulemus jäi väga äge – sobib hästi ostetud lauaga.

           rekof008a  rekof008b

Ruumi sobiva ümarate nurkadega laua, toolid ja kaks taburetti leidsime Mööblimajast. Mulle jäi silma lauajala kuju – see oli kuidagi õrn ja lihtne, samas üsna lai. Valisime pähklipuu tooni laua (oli ka hele kase tooni). Ja nüüd siis ongi nii, et koosolekud toimuvad ikkagi metsas!

 rekof009

Niipalju siis minu kontoriruumi korda sättimisest.