Pole saladus, et mulle meeldib vanu koledaid asju ilusamaks teha. Ühel vanakraami turul kolamise päeval kauplesin endale väsinud serveerimislaua. Oli teine roostes ja kulunud ja väsinud, mitte tehtud tööst, vaid hooleta jätmisest. Just selliseid asju tahan ma kõige rohkem päästa – selliseid, mis väärivad paremat kasutust ja hoidmist. Pealegi oli meil vaja grillimiseks abilauda, mida on kerge kokku panna ja kõrvale tõsta kui parasjagu ei grilli.

serv 002

Serveerimislaua puidust osa oli veekahjustuste tõttu kole ning lauaplaati ümbritsev kullavärvi kummiriba laiguline. Metallosad roosteplekke täis.

serv 003

Pärast korralikku puhastamist selgus, et kullatooni kummiribad lauaplaadi ümber on tegelikult täitsa korras. Ma eemaldasin need laualt ja lihvisin puiduosad üle.

serv 004

Seejärel lakkisin tammetooniga mati lakiga kõik puidu detailid, kaks kihti. Siis värvisin mati kuldse metallivärviga rattad ja kõik ülejäänud metallist osad. Värv ei katnud täielikult roostesed laigud, kuid ühtlustas siiski üldmuljet. Liimisin plaatidele tagasi servad.

serv 005

Esialgu plaanisin ka plaadid töödelda, kuid leidsin selle töö olevat hetkel mõttetu, kuna laud sai korda tehtud kindlal eesmärgil – abilaud grillimiseks, õues. Seega ei hakanud ma lauaplaatidega miskit tegema.

serv 006

Nüüd on meil olemas kena abilaud, mida on lihtne kõrvale tõsta, kui teda parasjagu vaja ei ole, sest seda saab kokku voltida.

serv 007

Selle projektiga tahtsin näidata, et vaja on õige pisut armastust, hoolt ja eelkõige hoolimist, et luua enda ümber ilus ja meeldiv elu!

serv 008