Siinkohal näitan teile väikest meisterdamise projekti ehk kuidas ma tegin sügisese lillekimbu. Kui ma koeraga jooksmas käin, möödun ühest suurest puust, mille all on käbidemeri! Nähes neid ilusaid käbisid praktiliselt iga päev ei suutnud ma enam vastu panna ja korjasin koerakakakilekoti käbisid täis. Hea, et see kilekott nii väike on, muidu oleksin koju vedanud suure hunniku käbisid. Lõikasin oksatangidega käbid umbes pooleks. Selle projekti jaoks on vaja käbi alumist otsa. (Kui käbid on liiga kinnised, pane nad veidikeseks keskmise kuumusega ahju.)

sygislilled-002

Spreivärviga lasin ma käbid mõlemalt poolt roosaks – see värv oli mul jäänud mingist eelnenud projektist. Kui värv oli kuivanud, katsin ma käbililled akrüülvärviga.

sygislilled-003

Hakkasin sobivat alust otsima. Lootsin leida papptaldrikut, kuid selgus, et mu majas neid lihtsalt ei ole. Mõtlesin ka vineerist või muust puidujäägist põhja peale aga lõpeks liimisin kuumaliimiga need käbililled papist ja sibulavõrgust tehtud alusele. Kuumaliimiga ühendasin käbid ka omavahel – et ikka kindlalt kinni hoiaks.

sygislilled-004

Ja saigi valmis – käbidest meisterdatud sügislilledega kaunistus. Selline projekt peaks ka lastele meisterdamiseks sobima.

sygislilled-005