Täna ma kirjutan kolme seinatahvli meisterdusest.

Poja laual on tööruumi vähe, sest topsikud pliiatsite ja vildikatega võtavad üsna palju ruumi. Vanadest kogutud teksapükste taskutest ja olemasolevast sügavast pildiraamist meisterdasin tema töölaua kõrvale seinale tahvli, kuhu taskutesse saab asju panna. Nii jääb laual rohkem ruumi tegutsemiseks.

Tütre tuppa tegin aga nööpnõelastendi. Kõigepealt parandasin puidupahtliga raami vigastused, seejärel värvisin raami lillakassinise värviga. Siis katsin raami pitsiribaga ning värvisin kuldse spreivärviga.

Kuldse metallivärviga katsin servad.

Taustaplaadi katsin õhukese vatiiniga ja selle omakorda kollase kangaga. Läbi taustaplaadi tegin enne mõned augud ning nüüd nõelusin sellest läbi dekoratiivnööbid – et kangas püsiks.

Nii valmis nööpnõela stend.

Kolmas seinatahvel on magneetiline. Üks vana suur pildiraam vedeles juba tükk aega keldris.

Raami sisemine kuldne osa tegi kogu raami liiga paksuks ja raskeks, selle ma eemaldasin. Vineerist lõikasin taustaplaadi ja kinnitasin selle raamile. Seejärel katsin kõik kruntvärviga.

Keskmise tausta katsin siis magnetvärviga – seda sai pandud kohe kaks paksu kihti.

Kuna magnetvärv oli tumehall ja tahvel läheb plaani järgi kollasesse ruumi, ei saanud ma tahvliosa nii tumedaks jätta ning katsin selle kuldse spreivärviga.

Seejärel sai raam kaks õhukest kihti valget mööblivärvi.

Valmis – magnettahvel.

Täiendus: Selgus, et kuldne värv vähendas magneti mõju ning lõpuks sai tahvel siiski peale ühe kihi tumehalli magnetvärvi (servad jäid ikka valgeks). Hiljem sain teada, et mitte kuldne värv olnud süüdi – magnetvärvi tulebki panna üsna paksult.