Kui paljud teist teavad või mäletavad seda tunnet, mis valdab sind kui oled mingi asja valmis saanud ja sellega väga rahul? Mul on igatahes totaalne ärevusvärin sees ainuüksi selle projekti kirjutamisest. Tuleb tunnistada, et ma pole just kõige osavam fotograaf aga loodan siiski, et mul õnnestub piltidega kogu seda ilu teieni tuua. Päriselt on see asi ikkagi ilusam kui neil fotodel, ausalt! Mis asi? Jõuludekoratsioon – paberist maastik.

pabermaastik-002

Tegin joonise erinevatest hoonetest, enamus neist muide Eestis – ehk tunnete äragi! Trükitud sai see tavalisele printeripaberile. Kui soovid asja järele teha, siis soovitan kasutada veidi paksemat paberit. Vaja läheb kindlasti käsitöönuga – peent ja teravat, kääre ja liimi. Mingi lõikamisalus võiks ka olla, et lauda ei rikuks.

pabermaastik-003

Kui sa ei viitsi kuuseoksi nii detailselt lõigata, tee kuused lihtsalt kolmnurkadeks. Alusta lõikamist aukudest (aknad jms). Kui kõik tükid on välja lõigatud, siis liimi need omavahel kokku. Kokku liimitud maastikuriba voltisin erinevates kohtades siksakiliselt, et majad paremini püsti seisaks. Joonised on tehtud peegelpildis – kui paned maastiku seisma, siis keera taha seina suunas see pool, kus on trükk.

pabermaastik-004

Joonisel all olevad trapetsi kujulised osad voltisin seina poole ja kasutades läbipaistvat teipi, kleepisin kapi peale. Kasuta nõrga liimiga läbipaistvat teipi, siis sa ei riku kapi (või aknalaua) pinda. Maastikuribade vahele ja taha aseta lambid (mis ei lähe kuumaks). Mina kasutasin patareidega töötavat valgeid roosilampe (lihtsalt olid olemas), need on nüüd justkui lumepallid.

pabermaastik-005

Minu maastik on söögilaua kõrval puhvetkapi peal ja näeb väga kena välja.

pabermaastik-006

Eriti tore on see aga õhtul, kui lambid põlevad.

pabermaastik-007

pabermaastik-008

Lisan lõppu lingi, kus peaksid kätte saama mu joonised, et saaksid endale ka sellise maastiku meisterdada.

Oleks väga tore, kui saadaksid oma tööst mulle ka foto!

pabermaastik-009

Kena jõuluaega!

pabermaastik-010

maastik-joonised