Savi puges mu hinge! Minu selle aasta loovamad hetked on seotud saviga. Siinkohal tutvustan oma kolme lapsemeelset teost, mis minu suveigatsuses välja sai voolitud.

Esimesena näitan oma nukku. Idee järgi pidi sellest tulema öölamp – seeliku alla tahtsin panna jõululambid või mõne väikse led-lambikese aga valgus ei tulnud seelikus olevatest aukudest niimoodi läbi, et soovitud efekti saada. Samuti olin veidi kurb, et märjal kujul täiesti proportsioonis nägu kuivas veidi kõveraks. Ka glasuurimisega ei saavutanud ma soovitud efekti ning seetõttu sai nukukest külmvärvidega (kodu ahjus kinnitada) täiendatud. Nüüd siis otsime sellele väiksele printsessile koha suvekodu lillepeenrasse (kõrgus ~18cm).

savikevad003

Teine minu näputöö sündis täiesti ilma igasugu planeerimiseta (mitte-minulik-tegevus) – lihtsalt hakkasin savi mudima ja sellest kujunes väike draakon! (kõrgus ~8cm) Ka seda täiendasin veidi külmvärvidega. See on siis ainuke minu töödest, millel pole mitte mingit otstarvet – lihtsalt draakon.

savikevad002

Ja kolmas ese, mida täna näitan, on minu maiustuse vaagen (diam ~25cm). Idee oli, et kui võtad vaagnalt koogikese või küpsise, siis leiad selle alt mingi “üllatuse”.

savikevad008

Vaagnal on kirsiõied, sipelgad, sajajalgne, ussike, ämblik, lepatriinud, liblikad, mesilased, kiil ja kolm erinevat põrnikat (mingid putukad). Sõnajala lehed on tehtud päris lehe sissepressimisega, kõik ülejäänud on näputöö. Roheline ja puutüve-pruun on glasuuritud, putukad värvitud külmvärvidega.

savikevad007 savikevad006 savikevad005

Tuleb tunnistada, et ega neid koogikesi sinna väga ei raatsigi panna, sest putukad tahavad end näidata.

savikevad004

 

Juuni 30, 2015

Lisan siia veel ühe ahjusooja vaagna, mis sellesse “hooaega” jäi – võililled (diam ~32cm)

vaagenvoi2

 Võilillelehtede jaoks tegin enne vormi. Lehed voolisin vahaplastiliinist, surusin need plastanuma põhja ja valasin kipsi peale. Tänu vormile sai võilillelehti kiiremini tehtud. Õied on tehtud niimoodi, nagu lastele õpetatakse, kuidas paberist õisi teha – kolm erineva suurusega ringi, lõigata vahed, kleepida ringid üksteise peale, ajada kroonlehed veidi segi. Lepatriinud tegin ka vahaplastiliinist ja need on osa vormist.

vaagen2b vaagen2a