Armastan tööd! Sellist, millega praegusel eluperioodil tegelen. Iga projekti alguses on põnevust – mis sellest saab?! Enamus projektide puhul tean (või vähemalt kujutan ette), mis lõpptulemus enamvähem tuleb. Aga on ka üllatusi. Täna kirjeldan ühe kummuti kordategemist, mis vaatamata üsna täpsele lõpptulemuse ettekujutusele üllatas mind ikka – see tuli niiiiiiii ilus!

Kuigi asjade korda tegemine ja restaureerimine on meeldiv ja tänutunnet tekitav, on asjade “tuunimine” ehk teistsuguseks tegemine põnevam. Kui ma seda kummutit vanakraamipoes nägin, teadsin kohe, et värvituna on ta palju-palju ägedam.

sininekummut-002

Kusjuures tegelikult oli väärispuidu imitatsioon pindade peale joonistatud väga hästi, enamus inimesi oleks ära petnud küll. See veidi ArtDeco-lik kummut on tehtud millalgi enne teist ilmasõda. Pealmine lakikiht oli väga kulunud ning mõnes kohas oli ka värvitud pind eemaldunud. Üks sahtli käepide oli katki.

sininekummut-003

Eemaldasin rasked peeglid, kõik metallosad ja käepidemed. Seejärel pahteldasin peegliraami vigastused.

sininekummut-004

Lihvisin kõikidelt pindadelt maha läikiva laki.

sininekummut-005

Seejärel värvisin kummuti ja peeglitaguse raami tumesinise läikiva mööblivärviga (3 õhukest kihti). Minu arust sobis sellele kummutile just läikiv tugev värv. Sahtlid värvisin ka seestpoolt – mingi “kiiks” peab ju asja juures olema.

Kõik metallosad katsin mati kuldse metallivärviga. Plaanisin otsida uued käepidemed aga teadsin, et see “leidmine” võtab aega. Seetõttu värvisin olemasolevad käepidemed ka sama kuldse metallivärviga – et oleks ajutiselt enamvähem sobiv.

sininekummut-006

Aga Hammerite värv on nii hea. Otsustasin valmisprodukti nähes, et ei hakkagi uusi käepidemeid otsima. Üks katkine käepide läks kõige alla ja selle olemasolu ei häiri üldse.

Kui kõik värvitud pinnad olid kuivanud, vedasin kummuti teisele korrusele ja monteerisin kokku. Peeglid olid väga-väga rasked – need sai kõik ükshaaval üles veetud ja alles kohapeal kummuti külge tagasi pandud. Keskmine peegel koos selle taguse raamiga kaalus sama palju kui kummuti kere.

sininekummut-007

Kummuti pealne klaas oli samuti alles ja korras – vajas vaid pesemist. Alloleval pildil on näha, et käepidemed jäid üllatavalt kenad.

sininekummut-008

Suletud sahtlitega on kummut üleni sinine. Punane “üllatus” rõõmustab silma vaid siis, kui sahtlit avad.

sininekummut-009

Tugev värviline mööbliese, mis pole mõeldud märkamatuks jääma.

sininekummut-010

50x100x70(+105 peegel)