Suvi möödus puhates ja mängides ja ….tegelikult ka tööd tehes. Kuigi ma ei ole viimastel kuudel eriti midagi postitanud, olen tegelikult ikka tegevuses olnud. Üks minu selle suve projektidest oli vana tool.

Leidsin selle tooli tänaval sildiga “donner” (ära anda) ning haarasin kaasa. Tool nägi väga räsitud välja, osa kohti oli hallitusega kaetud. Pärast pesemist oli ta sama väsinud ja kulunud.

tool-muster-002

Otsustasin vana osaliselt kulunud lakikihi maha lihvida ja seejärel alles mõelda, mis edasi. Lakikihi eemaldamine tõi nähtavale tooli veel hullema seisukorra kui olin arvanud.

tool-muster-003

Liiga palju naelu oli tooli külge löödud. Teadsin, et kui need välja kisun, siis kukub see vana iste täiesti kokku ning pidin hoopiski kaks naela juurde lööma – üks jalg oli vaja kindlamini kinnitada.

tool-muster-004

Tooli pinnad olid nii koledad, et otsustasin need katta mustriga. Joonistasin mustri paberile ning kandsin siis üle toolile. Kopeerpaberi puudumisel kasutasin selleks ajalehti – suure tumeda pinnaga reklaam pehmel ajalehel on päris hea kopeermaterjal.

tool-muster-005

Muster sai istmele kantud põletamisega. Need uued põletusmasinad ei ole üldse nii head kui oli vanasti traadist otsaga. Aga sain siiski hakkama, mitte küll nii peenelt ja kiirelt kui lootsin.

tool-muster-006

Kuna isegi mustriga nägi tool veidi inetu välja, katsin selle peitsiga. Tooli seljatoe kahele puiduosale sai kantud väiksemad mustrid. Ülemisel keltide draakon ja eesti rahvusmustri lilled. Teisel liistul viikingite kaitsesümbol.

tool-muster-007

Põhjale panin suurema eesti rahvusmustri.

tool-muster-007a

Tooli tagumisele poole ülemisele liistule põletasin keltide mustri.

tool-muster-008

Nüüd on sellel vanal toolil koos midagi keltidelt, viikingitelt ja eestlastelt. See tool oleks kuskil keldris edasi hallitanud või otsa leidnud prügimäel, või tules. Nüüd aga saab teda veel kasutada ja võibolla kaitseb viikingite sümbol sellel istujat.

tool-muster-009