Kirjutasin veidi aega tagasi värvi kasutamisest ruumi ilmestamiseks. Sel korral lähen sammukese edasi. Mida teha siis, kui soovid mustrit aga tapeeti ei tohi/saa seina panna? Kasuta värve!

Mustri seina kandmiseks on mitmeid viise. Selle maja valge trepikoda sai katsumiskõrguseni värvitud (poolläikiv, et saaks puhastada) halliks ning seejärel lisasin rulli kasutades mustri. Värvivalik sai sel korral tehtud niisugune, et kontrast ei oleks liiga suur. Mõne nurga alt ei ole mustrit väga nähagi, on vaid rohekashall sein. Teise valguse ja nurga alt aga tuleb nähtavale muster.

varv 002

Minule müüs mustrirullid ehitus- ja sisustusmessil HeaMajaPood. Kindlasti leiab neid nüüd ka suuremates ehituspoodides. Kuna kahe värvi kontrast on väike, siis ei näinud ma väga vaeva, et muster ilusti jookseks. Kui kontrast on suurem, tuleb kindlasti jälgida, mis asendis on rull kui hakata järgmist rida kõrvale värvima.

varv 003

Alati ei pea kogu seina mustriga katma. Vahel piisab vaid mõnest detailist. Siis on hea kasutada shabloone. Selle väikese tualettruumi seinte alumine osa sai siniseks värvitud (pestav värv) ning siis joonistasin ülaserva art nouveau stiilis mustri.

varv 004

Tegin valmis shabloonid ja joonistasin pliiatsiga mustri seinale ning seejärel värvisin väikese pintsliga joonised üle. Lihtsama mustri saab otse läbi shablooni seinale värvida, kasutades shvammi või laia pehmet pintslit. Pehmest paberist tehtud shablooniga nii hästi ei saa.

varv 005

Külalistoa voodi kohale joonistasin ma seina suurema mustri – et oleks nagu voodipeats. Ka selle jaoks tegin ma valmis shablooni, joonistasin mustri seina ning värvisin hallikas-kuldsega üle.

varv 006

varv 007

Põhimõtteliselt oleks ka nii võinud jätta, aga ma lisasin teatud kohtadel varje juurde ja nii muutus mu pilt ruumikamaks.

varv 008

varv 009

varv 010

Ka vaba käega saab mustrit joonistada või teha voodipeats hästi lihtsa. Nagu näiteks all olevatel internetist leitud piltidel.

varv 011

Mustrit saab luua ka spreivärvidega läbi pitsi. Olen seda nippi mitmes kohas kasutanud, kuigi ma pole spreivärvidega eriti osav. Nii on sama liblika-taimemuster mu õuelaual, väikesel lasteraamaturiiulil ja radiaatoripealsel.

varv 012

varv 013

varv 014

Niipalju siis värvimisest….. selleks korraks. Järgmisena näitan, milliseks tuunisin ühe kummuti. Seniks aga – pintsel kätte!