Päike! Päikseline rõõmutunne poeb hinge kui koduuksest sisse astun. Meie esik ja koridor asuvad hoone keskel ega saa otsest päevavalgust. Seepärast värvisin seinad kuldkollaseks. Astud vihmasest hallist Tallinna tänavalt otse päiksesse ja “laksti” lajatab rõõm sulle pähe! Kasvõi korraks tuleb “sunnitud” positiivsus sisse.

Esik enne ja pärast remonti

Tegelikult paistis algul ostetud kollane seintel munarebukollane või National Geografiku tuntud raami värvi ja kuigi lastepoolses koridoris oli see ilus (sest sai rohkem päevavalgust), tundus mujal värv liiga tugev. Segasin munarebu valge värviga heledamaks ja sain õige tooni.

Esiku otsas asuv vannitoa uks sai seintega ühte värvi. Selleks, et ta justkui “ära kaoks”. Riputasin uksele veel pildi ning nii on “maskeering” täielik. Link ootab veel vahetamist.

Välisukse kreemika kulunud pinna peitsin mitme õhukese kihi pruuni metallivärvi taha (kõik uksed said enne puhastatud ja kruntvärviga kaetud).

Esikusse otsisin koerale sobivat puuri (ta magab paremini oma turvapesas), kuid loomapoodide puurid on minu kodu jaoks kuidagi külmad ja kõledad. Käisin mitmes poes kappi otsimas. Leidsin aga täpselt sobivates mõõtmetes kapikese vanakraami hulgast. Haapsalu vanavara pood Antiigiladu tõi asjad koju ka! Võtsin kapiustelt klaasid eest ning asendasin need traatvõrguga. Uks käib kenasti lukus. Koerakuut olemas!

Koera oma turvaline pesake

Kapi peal on meie laadimiskeskus, mille ma mõnda aega tagasi tegin. (Laadimiskeskus )

Antiigiladu tõi mulle ka kapi kohal oleva riiuli, kuid selle pidin ise valgeks värvima.

Sadolin´i Bindo Base kruntvärvi kasutasin kõigi uste ja aknaraamide kruntimisel

Esiku laes olevast lambist ma juba olen kirjutanud – see sai hõbedasest kuldseks muudetud.

Eemaldasin olemasoleva ümmarguse laelambi, värvisin lae läikiva valgega ning riputasin üles kuldseks värvitud klaasripatsitega valgusti

Esikusse riputasin pildid ja fotod. Tegelikult tuleb neid veel juurde, raamid ootavad uusi fotosid.

Mulle meeldib kui seintel on kunsti kõrval ka “mälestused”

Päris eesukse juures on seinal magnettahvel, kuhu kogume reisidelt toodud suveniirmagnetid. Selle tegin ma vanakraamiturult saadud raamist. Kasutasin magnetvärvi. Täpsemalt loe: http://sannasdisain.ee/tegemisi/tahvlid/

Värvisin raami valgeks, lisasin vineertahvli ning katsin selle mitme kihi magnetvärviga

Magnetid tuletavad puhkusereise meelde

Ukse kõrval on ka vanakraamiturult leitud ja (muidugi) ülevärvitud kirja- ning võtmehoidja.

Kirjahoidja sai puhastatud ning lillaks värvitud. Kuldse spreivärvi ja pitsi abil lisasin mustri

Pingike esikus on tehtud vanast taburetist. Lõikasin sel jalad lühemaks, värvisin ilusaks ning polsterdasin pealse svammi ja kunstnahaga – täpselt sobiv esikusse.

Mõnus istumine, et oleks jalatseid mugavam jalga panna …. või ära võtta

Riidekappi ei mahu kõik meie neljaliikmelise pere asjad ning seetõttu tuli seintele laste ülerõivaste tarvis nagid paigaldada. Mõned neist on pärit Brüsseli vanakraamiturult.

Nagidel rippuvate rõivaste ja sallide seas ei tule elektrikilp esile

Lastetsooni poolses koridoris oli ruumi raamaturiiulite jaoks – need olid meil olemas. Juurde ostsin vaid madalad uksed. Seinal olev elektrikilp jäi riiulisse pildi taha – ligipääsetav, kuid varjatud.

Elektrikilp peidetud. Lai koridor kasutatud. Raamatutel koht olemas…..

Seintele paigaldasin nöörid, kuhu saab väikeste pesulõksudega laste kunstiteosed riputada. Samasugused nöörid on poja toas – väikelapsel on palju pilte ja plakateid.

Koridori ühe seina katsin pilttapeediga, mille tellisin Moonavoor -st ning kinnitasin seina ülemisse osasse lilleampli konksud ja riiulitoed, millel hoiame laste tõukerattaid. Soovisin lambi paigladada üles, kus on tapeedil kujutatud valgusti, kuid kahjuks oleks see nõudnud põhjalikumat elektritööd. Liikumisanduriga lambi panin hoopis olemasolevate juhtmete kohale. Sellises peamiseltläbivuhamisekoridoris on liikumisanduriga valgusti hea variant.

Tõukerattad torkavad vähem silma tapeedi pildi tõttu

Selline siis saigi meie kuldkollane esik ja koridor.

Vannitubade renoveerimiseks st väljalõhkumiseks ja nullist uuesti tegemiseks meil sel korral finantse ja aega ei jätkunud. Tegelikult on kõik ju puhas, korras ja kasutuskõlbulik….. lihtsalt disaini mõttes aegunud ja igav.

Männipuidust oranzid kapid tulid liiga esile. Ma pidin need üle värvima

Seega tegin muudatusi minimaalselt. Vahetatud sai prill-laud ja nagid. Pesumasina kohale ehitasin riiuli ning lisasin särgikuivatustoru.

Hõbedased läikivad plastikust nagid asendusid metallist lihtsate konksudega

Kapid kruntisin üle ja katsin kolme õhukese kihi rohekashalli mööblivärviga (toon, mis oli keraamilistel plaatidel). Alumiste uste nupud värvisin samuti. Ülemised kapiuksed said uued suuremad nupud. Minu poolt kõige kasutatavam kapiuks sai siseküljele ka tapeedi.

Krunditud ja värvitud – enam ei häiri silma

Selleks korraks kõik!

Külaliste vali tervitaja

Päikest!