Käesoleva projekti teine postitus keskendub plaanimajandusele. Isegi kui sul on enamvähem selge visioon soovitud lõpptulemusest, tuleb teha võimalikult täpne tegevuskava – kolimise korraldamine ja remondiplaan. Mina olen planeerija!

Kõigepealt joonistasin endale toad kodukujundusprogrammi korteri plaanide järgi. Õigete mõõtudega, et voodi ikka mahuks plaanitud kohta jms.

Seejärel lõin nn moodboard´i ehk pildid, mis aitaks mul asjade korraldamisel kursil püsida. Algusest saati oli selge, et minu kodu tuleb käsitöö ja isetegemise maiguga….. lihtsalt ilusate valmis esemete ostmine ja nende kokku sobitamine pole päris minu rida – ma PEAN ise tegema. Ehk siis DIY on ja tõenäoliselt saab olema kõigis mu projektides, olgu eelarve mistahes suuruses.

Kuna antud korteris pole midagi arhitektuurselt suunavat ning kaasa andis mulle ka disaini osas täiesti vabad käed, siis oli mulle selge, et me elamine tuleb tume, kirju ja dramaatiline…. arts&crafts´i mõjutustega. Pidin ju looma sobiva ümbruse Belgia vanakraamiturgudelt kogutud esemete ümber.

Otsisin internetiavarusest pilte, mis annaksid edasi selle “tunde”, mida soovisin saavutada. Kombineerisin pildid kokku ja need jäidki minu nn moodboardiks. Minu visioon valmis varakevadel ning kõigest kuu-kaks hiljem tulid sisustuspoodidesse just sobivad aksessuaarid, sisustustrendi näited ajakirjades – kõik selles võtmes, nagu minu tulev kodu. Mõnes mõttes oli see muidugi meeldiv, sest see näitab, et olen tahtmatult trendikas ja esemeid juurde otsida on lihtne. Samas oli see natuke häiriv, sest ma tahaks pigem olla trendist väljas – teistsugune. Mõtlesin isegi korra, et keeran veidi oma disaini “eestilikuma metsa” poole……… kuid jäin ikka esialgsele ideele truuks.

Minu visiooni võiks nimetada “troopiline mets ja päike ning lillepeenar ja kariibimeri”.

Esimene neist elutoas:

Diivani taha planeerisin antiik- ehk vanutatud peegelseina. See oleks tumeda toa päikselisemaks teinud, lisanud draamat ja andnud korterile “kiiksu”.

Päike pidi tulema koridoridesse:

Lilleaed magamistoas:

ning kariibi-värvid olid tütre soov:

Köögis tuli lahendada kappide vähesuse probleem:

Ideed paigas, sain alustada ettevalmistustega.