Meie korteris on üks ruum, kus ma remonti tehes pidin arvestama “kliendi” soovidega. Kliendiks sel korral tütar. Kuna see on tema oma ruum, mida ta väikevennaga jagama ei pea, sain vabadust teha tuba nii naiselikuks kui soov on. Tegelikult tahtis ta musta lage ja lillasid seinu, kuid kuna ruum oleks sellise värvigamma tõttu väga väike tundunud, veensin teda esialgsest plaanist loobuma. Varajane teismeaeg võiks ikka rõõmus olla, nagu tüdruk ise. Otsustasime võtta kasutusse tema lemmikvärvid: aqua, türkiis ja mint….. leitud tapeet seadis aqua-sinise peamiseks suunanäitajaks.

Inspiratsiooniks võetud värvid

Ideekavand

Ideid, mida kopeerida

Tuba oli sisse kolides üleni valge, määrdundvalge, kulumisjälgedega ja kõige sellega, mis jääb ruumist kui sealt mööbel eemaldada. Fotodel paistab tuba palju valgem kui ta tegelikult oli. Nüüd on see kitsas ruum värviline, helge ja muinasjutuline.

Et tuba paistaks laiem ja helgem, värvisin kaks pikemat seina särav-valgeks. Kitsama otsaseina ning vastasküljel olevad kapiuste tuhmkollased paneelid katsin tapeediga.

Et ruum liialt steriilne ja külm ei saaks, tuli lisada värvi ning see läks lakke. Mitte küll taevasinine, vaid tapeedist tuletatud troopiline sooja tooniga helesinine.

Olemasolev seinakattematerjal oli küll mõnest kohast kulunud ja auguliseks naelutatud, kuid kannatas ülevärvimist. Pahteldasin vigastused ja katsin seinad läikiva valge värviga – pestava ehk köögi- ja vannitubadesse mõeldud värviga.

Tapeeditud otsaseinad muudavad muidu üsna kitsa ruumi veidi laiemaks olles justkui raamiks valgetele seintele.

Aknaraamid ja aknapõsed pesin, seejärel katsin kruntvärviga ning lõpuks kahe kihi akna- ja uksevärviga. Et oleks vastupidav ja kulumiskindel. Paksude seinte tõttu on aknalauad mõnusalt laiad, nendel hoiab toa omanik oma karpe ja nipsasjakesi. Ka kassile meeldib lai päiksepoolne aknalaud.

Toa ukse kõrval paiknev süvend on kaks sentimeetrit liiga kitsas, et sinna olemasolev suur riidekapp paigaldada ning kaks sentimeetrit liiga lai, et olemasoleva kapi sisu sinna monteerida. Ei jäänud mul muud üle kui paigaldada üles lae alla riidepuude jaoks puidust tugev toru (hoiame seal hooajaväliseid ülerõivaid), tõsta alla üks riiul ning paigaldada lakke kardinasiin. Vana paksust kangast kardin taga, uus õhuke pits ees – selline on “uks” valminud panipaikka. Riiulil on tütre lelud. Mängimise ajaks saab kardina tõsta kõrvale paigaldatud nagi taha ning kui mäng läbi, peidad mängumaailma kardina taha. Kassile meeldib seal kardina taga magada.

Tapeedist. Selle leidsin Mustrist. Lihtsalt läksin salongi lootes leida midagi soovitud toonidest ning näe imet! Täpselt õige tapeet! Olemas, ei pea tellima! Minu arust peaks selle tapeedi nimi olema “Lola”, sest see on nii tema – helge ja rõõmus, värske ja muinasjutuline oma lillede ja loomakestega. Muidugi ostsin tapeedi juba remonditööde alguses – värvid jms tuli ju tapeedi järgi osta.

Selline mu tütre tuba saigi. Ruum on hoone lõunaküljes ning seetõttu on seal peaaegu alati hele ja päikseline.

Järgmine kord kirjutan täpsemalt asjadest, mis tuppa said ja kuidas ma neid ette valmistasin.